nardom logo

Kvalitné okná, dvere a solárne svetlovody

0907 453 057

Plastové okná

 • Plastové okná
 • Príslušenstvo k oknám
 • Zvýšené nároky na plastové okná.

  Nároky na vlastnosti okna sa zvyšujú s nárokmi na bývanie. Už nestačí, aby prepúšťalo svetlo a chránilo pred vetrom a dažďom. Dnes musí s domom spolupracovať pri šetrení energiami a musí sa prispôsobovať vysokým nárokom kladeným na obvodové konštrukcie aj z ekologického hľadiska.

  Energetické úspory pri využití plastových okien.

  Ak prerábate alebo staviate, buďte náročný na stavebné materiály a nepodľahnite iba najlepšej cene.

  Na celkové zníženie množstva potrebnej energie na vykurovanie treba komplexnosť riešenia. Napríklad bez kvalitných okien sa výrazne zníži efektivita aj toho najdrahšieho a najkvalitnejšieho zateplenia, pretože cez okná bude naďalej unikať priveľa energie.

  V súčasnosti už dávno neplatí, že čím viac komôr má plastové okno, tým lepšie má tepelnoizolačné vlastnosti. Navyše, s narastajúcim počtom komôr rastie šírka profilu, čo výrazne znehodnocuje estetickú hodnotu okna.

  Pre nízkoenergetické domy dnes už väčšinou stačí kvalitný šesťkomorový profil okenného rámu so stavebnou hĺbkou 80 až 90 mm, s hodnotou Uw ≤ 1,1 W/m² K. Z pohľadu zasklenia sú troj-sklá izolačne lepšie než dvoj-sklá. Svoju úlohu hrá tiež vyplnenie medzery medzi sklami. Tieto medzery bývajú vyplnené vzácnymi plynmi, najčastejšie argónom.