nardom logo

Kvalitné okná, dvere a solárne svetlovody

0907 453 057

Solárne osvetelnie

 • Solárny ohrev TUV
 • Solárne osvetelnie
 • Solárne ventilátory
 • Videá pre solárne svetlovody
 • Porovnanie osvetlenia Solaro Day™ s tubusovými svetlovodmi.

  Solárne osvetlenie Solaro Day™ je vlastne náhrada za svetlovod. Používa sa na presvetlenie priestorov umiestnených uprostred dispozície domu alebo bytu, kde sa nedá použiť okno, alebo svetlík.

  Sú to väčšinou kúpeľne, schodiská, šatníky a pod. Ale môžu to byť aj tmavé časti kuchyne, izby, dielne, či kancelárie. Farba svetla pri použití Solaro Day™ je rovnaká ako pri dennom osvetlení a to 5000 Kelvínov.

  Výhodou osvetlenia Solaro Day™ je hlavne nenáročná inštalácia. Pri takejto inštalácii sa nemusí urobiť veľký otvor do strechy, v medzistropnom priestore nemusí byť veľké miesto na tubus a netreba vytvoriť ďalší veľký otvor do stropu.

  Ďalej nie ste limitovaní vzdialenosťou medzi solárnym panelom a miestom umiestnenia telesa osvetlenia. Panel môže byť inštalovaný na južnej strane a svetlo na opačnom konci budovy.

  U tubusových svetlovodov je táto vzdialenosť max. do 6m. A pri každom ohybe sú určité straty aj keď odrazivosť týchto materialov je dosť vysoká.

  Takáto montáž si nevyžaduje na to vyškoleného odborného pracovníka.

  Na strechu sa jednoducho umiestni solárny panel, prevlečie sa prepojovací kábel ø 8-10mm a v interiéri sa uchytí samotné teleso osvetlenia (difúzor). Toto teleso može byť umiestnené aj na bočnej stene.

  Celú takúto montáž si viete zrealizovať aj sami, čím šetríte vynaloženie ďalších prostriedkov.

   

  Porovnanie solárneho osvetlenia s klasickou žiarovkou.

  tabulka

  Solaro Day leták 1. str

  Solaro Day leták 2. str

  beforeafter151