nardom logo

Kvalitné okná, dvere a solárne svetlovody

0907 453 057

Ako to funguje?

 • Solárny ohrev TUV
 • Solárne osvetelnie
 • Solárne ventilátory
 • Videá pre solárne svetlovody
 • Solaro Energy sa zaoberajú  vývojom svetlovodov a svetlíkov viac ako 20 rokov s niekoľkými patentami, ako využiť slnečné svetlo. Sme presvedčení, že Solaro Day™ bude prínosom nielen v úspore energie, ale aj vo zvýšenom pohodlí vášho domova.

  001 ako to fungujeUmiestnime na strechu solárny panel. Na to sú určené špeciálne panely, ktoré absorbujú slnečné svetlo aj keď je zamračená obloha. Panely pretransformujú svetlo na bezpečné nízke napájacie napätie DC. Toto napätie je prenesené pomocou vodiča do osvetlovacieho simulátora Solaro Day™ vo vašom dome či kancelárii.

  Simulátor Solaro Day™ vytvorí rovnaké spektrum denného svetla, ako ho poznáme pri prechode cez okno alebo cez svetlovod. Iba s tým rozdielom, že nemusíme robiť veľké otvory do strechy a do stropu. Ak bude napájanie iba zo solárneho panela, intenzita svietenia bude priamo závisieť od intenzity slnečného svitu (ráno, obed, večer, zamračené a pod.).

  Pre Solaro day™ stačí obvykle vyvŕtať 0,8-1cm veľký otvor do strechy a stropu na prevlečenie prepojovacieho kábla. Preto je jeho inštalácia rýchla a jednoduchá.

  001 ako to funguje
  SP (Solar Panel Power)

  Jeden simulátor svetla, jeden solárny panel. Ako intenzita slnečného svitu rastie, o to silnejšie svetlo svieti. So západom slnka svetlo slabne, až úplne zhasne a zase pri východe sa začína rozsvecovať. Podobne ako prechod svetla cez okno alebo svetlovod.

  001 ako to funguje

  CC (Charge Control)

  Je to systém, ktorý využíva jeden zdroj (solárny panel), na ktorý sa pripojí viacej simulátorov Solaro Day™ a tým sa môže osvetliť viac priestorov v budove (kancelárie, školy a pod.). Solárny panel môže mať výkon od 30W do 90W.

   

   

  Hlavné výhody solárneho osvetlenia:

  – totožné spektrum svetla ako denné svetlo, 4500-5000 Kelvínov a intenzita svietenia sa mení podľa denného svitu (ráno, poludnie, večer), ako pri svetlovodoch

  – jednoduchá montáž

  – možnosť inštalácie solárneho panela na najslnečnejšom mieste a umiestnenie samotného telesa svetla bez obmedzenia vzdialenosti a podlažia

  – nie sú potrebné žiadne velké stavebné úpravy

  – nedochádza k zatekaniu (strecha, strop)

  – nekondenzuje vzdušná vlhkosť (tubus svetlovodu)

  – žiadne tepelné straty

  – dlhá životnosť a záruka až 5 rokov

  – ekologický výrobok ktorý šetrí energiu, podporuje nezávislosť a pomáha udržať zelenú planétu