nardom logo

Kvalitné okná, dvere a solárne svetlovody

0907 453 057

Vonkajšie žalúzie

 • Vonkajšie žalúzie Z-90
 • Vonkajšie žalúzie.

  Vonkajšie žalúzie momentálne predstavujú najnovší trend v tieniacej technike. Majú veľa predností, ktoré ich radia do popredia, čo sa týka ich využiteľnosti a efektívnosti. V prvom rade je to regulácia svetla do interiéru a ochrana proti slnečnému žiareniu.

  Exteriérové žalúzie patria do skupiny tieniacej techniky, ale nie do zatemňujúcej. To znamená, že pomocou vonkajších žalúzií regulujete množstvo svetla, ktoré prechádza do interiéru. Tým zabezpečíte, aby do vnútra neprechádzalo slnečné žiarenie, ale zároveň, aby v interiéri zostalo svetlo.

  Vďaka tomuto, na sklo a do interiéru nepôsobí priame UV žiarenie, z čoho vyplýva, že sa zamedzí prehrievaniu obytného priestoru, čo má za následok úsporu energie vynaloženej na chladenie budovy.

  Ďalším prínosom vonkajších žalúzií je, že dodá stavbe osobitý a jedinečný dizajnový prvok. Exteriérové žalúzie môžu byť rôzneho vyhotovenia čo sa týka ovládania, prevedenia a rôzneho farebného vyhotovenia.

  Podľa tvaru a veľkosti dodávame exteriérové žalúzie Z-90, T-80, C-80, Z-70. Písmeno určuje tvar lamely a číslo udáva šírku lamely.

  Bez krytia-horného-nosičaExteriérové žalúzie bez prekrytia horného nosiča nie sú chránené pred poveternostnými vplyvmi. Preto sa používajú väčšinou tam, kde je pre ne stavebne pripravený priestor. Bez tohoto pripraveného priestoru je horný nosič viditeľný tak ako aj celý zväzok lamiel.

  S krycím hliníkovým plechomŽalúzie s hliníkovým krycím plechom zakrývajú horný nosič, ako aj nábal vytiahnutých žalúzií. Jeho výška závisí od celkovej výšky žalúzie. Krycí plech sa dodáva vo farbe tak, aby ladil s lamelami, alebo s fasádou.

  Podomietková schránkaVonkajšie žalúzie v podomietkovej schránke sú chránené pred vonkajšími vplyvmi a zabraňujú vnikaniu hrubých nečistôt. Zároveň je schovaný celý horný nosič aj s nábalom žalúzií. Pri tomto riešení sú zaomietnuté aj vodiace lišty. Celé toto prevedenie je veľmi elegantné a dodáva budove jedinečný vzhľad.